Budějovický Motor utrpěl další těsnou porážku a vrací se z Benátek bez jediného bodu

18.12.2013

Jihočeši neuspěli na ledě jednoho z vážných konkurentů v boji o postavení mezi osmi nejlepšími týmy, přestože duel v Benátkách měli dobře rozehraný. Po úvodní třetině vedli jednogólovým rozdílem, ale krátce po polovině základní hrací doby dvakrát inkasovali v rozmezí 157 vteřin a na obrat ve skóre již nenalezli odpověď. V tabulce zůstávají dvanáctí, jenže osmička se jim pomalu vzdaluje.

BENÁTKY NAD JIZEROU – Hosté se představili téměř ve stejné sestavě jako předtím doma proti Jihlavě. Pouze v obraně místo Lukáše Kříže naskočil Tomáš Prokop a útočné řady vyztužil kladenský pendl Jan Eberle, jemuž přepustil místo mladík Emil Švec. Vstup do utkání se Jihočechům povedl. Tentokrát zvládli již první přesilovku. Přesně půl minuty jim stačilo k potrestání Kajínkova faulu, o které se postaral Václav Skuhravý ve spolupráci s juniorem Lubošem Robem a veteránem Zdeňkem Špergrem.

Za necelé tři minuty však bylo srovnáno. Na modré čáře se rozmáchl Daniel Špaček a puk se zastavil až v Kůdelově kleci. Podobný kousek se povedl také Motoru v polovině 12. minuty. Po vyhraném buly vypálil od modré čáry Jaroslav Kasík a gólman Jan Lukáš byl proti střele k pravé tyčce zcela bezmocný. Příležitost ke zvýšení náskoku měl o tři minuty později Valerij Kňazev, ale jeho teč se zastavila na brankářových betonech.

Krušné okamžiky
Na přelomu prvního a druhého dějství přežili Budějovičtí nepříjemné oslabení při dvojnásobném menším trestu Petra Šachla, ale sotva se utkání přehouplo do druhé poloviny, nastaly pro ně krušné okamžiky. Nejdřív nezvládli hru ve čtyřech, když za katrem seděl Luboš Rob, a domácí Jan Plodek vyrovnal s pomocí levé tyčky. Za dalších 157 vteřin se prosadila čtvrtá lajna Středočechů a Matěj Psota se trefil do odkrytého prostoru mezi Kůdelovým ramenem a horní spojovací tyčkou.

Ve třetí třetině měli velké šance domácí Plodek a hostující Ondřej, ale nic z toho nebylo. Potom Plodka v jízdě srazil Kotaška a naštěstí pro hosty faulovaný hráč neproměnil nařízené trestné střílení. Hráči Motoru se ještě pokoušeli o změnu v téměř dvě minuty trvající power play, snaha však vyšla naprázdno. Nejblíže ke srovnání stavu byl Aleš Kotalík, jenže zacílil těsně vedle branky.

1. liga, 34. kolo

HC Benátky nad Jizerou – ČEZ Motor Č. Budějovice 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Góly: 5. Špaček (Vitásek, M. Bárta), 32. Plodek (Kica), 34. Psota (Mikyska) – 3. Skuhravý (Rob, Šperger), 12. Kasík (Kotalík).
Rozhodčí: Vampola – Beneš, Krátký.
Vyloučení: 5:7, navíc J. Kasík (Motor) 10 minut.
Diváci: 204.
ČEZ Motor: Kůdela – J. Kasík, Prokop, Bohunický, Chmelíř, Pavlíček, Moravec, Kotaška, Vráblík – Kotalík, Šperger, Ferebauer, Kuchejda, Šachl, Ondřej, Eberle, Skuhravý, J. Bárta, Kňazev, L. Rob ml., Vaniš. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 18. prosince.

22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.
21. 04. 2024 Jedenáctý ročník dorosteneckého Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vyhráli potřetí za sebou mladíci z akademie Red Bull Salcburk. Další pořadí: Sparta Praha, Škoda Plzeň, Střelci J. Hradec, Motor Č. Budějovice.
21. 04. 2024 Jihočeška Adéla Pánková (Soběslav / Tábor) dvěma góly zmírnila porážku české dívčí reprezentace U18 od Švédska v poměru 3:6 na Turnaji čtyř ve švédském Ulricehamnu. Celkové vítězství při rovnosti bodů prvních třech týmů přesto braly Češky, v jejichž sestavě nastupovala také obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru.