Domácí kluziště nepředstavovalo v Krajské lize moc velkou výhodu. Tři týmy vyhořely

16.12.2013

Aktualizováno. Dohrávaný program 15. kola nejvyšší soutěže na jihu Čech nebyl příliš šťastný pro domácí týmy. Na vlastním ledě ztratily všechny body Hluboká, Božetice a Soběslav. Táborské béčko uspělo až po nájezdech. Nejméně očekávané bylo vítězství Strakonic pod hlubockým zámkem. Vimperk odčinil předchozí debakl z píseckého ledu. Ve vítězném tažení pokračovali hokejisté Písku a Veselí nad Lužnicí.

JIŽNÍ ČECHY – K velmi dobrému výkonu se vypjali hráči Slavoje Žirovnice, kteří na rozdíl od táborské rezervy, proti níž nastoupili, neměli v nohách zápas pátečního vloženého kola, neboť nesehnali volný led (hrají v J. Hradci) a museli odložit duel s Českým Krumlovem. Na táborském stadionu si drželi vedení až do závěru. Domácí vyrovnali z power play dvacet šest vteřin před třetí sirénou a prémiový bod získali v nájezdech. „Vyrovnávací gól jsme dostali po chybě, ale měli jsme i trochu smůlu,“ uvedl žirovnický kouč František Koláček.

Duel pod hlubockým nebem se vyvíjel ve prospěch domácích, kteří si vybudovali dvougólový náskok. Necelou půlminutu před druhou sirénou však dostali kontaktní gól při vlastní přesilovce, kdy za katrem seděl hrající strakonický asistent Marek Kloud. Ve třetím dějství hosté vyrovnali díky Kovářově střele švihem od modré čáry, při níž měl gólman Dašek zakrytý výhled. Závěr patřil Strakonicím. V 59. minutě trefil Marek Hrubý tyčku a pak přidal dva góly Jakub Major. Jeden z přesilovky, druhý v power play domácích.

Rytíři opouštěli ledovou plochu se svěšenými hlavami. „Dvě třetiny jsme byli lepší, ale soupeř nám dal gól v oslabení. Ve třetím dějství nás hosté zatlačili. Dělali jsme spoustu chyb,“ smutnil trenér Milan Nedoma. Na strakonické soupisce chybělo šest stabilních hráčů, přesto hosté bodovali. „Vzali jsme Honzu Škodu, který nebyl dva týdny na ledě, abychom měli aspoň pět beků. Hráli mladíci, kteří jsou budoucností strakonického hokeje. Čtyřicet minut jsme byli ležérní, ale závěr kluci odmakali,“ konstatoval jeho protějšek Pavel Hejl.

Svázané ruce
Božetičtí stále pod vedením provizorní trenérské dvojice Lubomír Stejskal – Roman Staněk drželi krok s píseckým lídrem pouze v úvodní dvacetiminutovce, kdy se dvakrát trefil Pouch a stav byl nerozhodný 2:2. Na začátku druhé třetiny ještě Aleš Nevolný dokázal srovnat na 3:3, ale potom už stříleli jenom hosté. Povedlo se jim dalších šest přesných zásahů a ještě pořádně vyprášili betony střídajících se brankářů Šindeláře a Žilinčíka.

Ve Vimperku získali poměrně rychle dvougólové vedení hosté z Humpolce, ale domácí vyrovnali do první sirény. Potom si pracně budovali náskok, který udrželi až do závěru. „Hlavně ve druhé polovině byl zápas vyrovnaný. Z naší strany nemůžeme mluvit o moc dobrém výkonu. Hosté hráli jednoduše, zatímco naši kluci měli pořád svázané ruce po té šišce, kterou dostali předtím v Písku. Naštěstí to ubojovali,“ oddychl si trenérský asistent u vítězného týmu Petr Grulich.

Odlišné názory
Derby dvou sousedů od břehu Lužnice dopadlo na soběslavském ledě příznivěji pro veselskou Lokomotivu. Obhájci krajského titulu rozhodli o svém úspěchu hned na začátku, kdy díky využitým přesilovkám (dvakrát pět na tři) šli do třígólového trháku. „Domácí nám darovali přesilovky po zbytečných faulech. Druhá a třetí třetina byly vyrovnané, ale dokázali jsme kontrolovat výsledek. V prostředním dějství jsme také hráli ve třech proti pěti, naštěstí nás podržel gólman Studnička. Nakonec jsme mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem, ale domácím výborně chytal Snášel,“ řekl veselský kouč Michal Špička.

Ze soběslavské kabiny zazněl trochu jiný názor na počáteční vývoj zápasu. „První třetinu zrežíroval rozhodčí, který za srovnatelné zákroky vylučoval hráče jenom na jedné straně. Soupeř dokonale využil početní výhodu a střílel důležité góly. Od druhé třetiny jsme byli lepším týmem, ale nešly nám přesilovky. Kluci to odmakali, bohužel, vteřinu před vypršením šedesáté minuty jsme dostali čtvrtý gól. Divákům se utkání muselo líbit, hrálo se nahoru dolů,“ konstatoval domácí lodivod Jiří Macháček.

Krajská liga, 15. kolo

HC David Servis – HC Slavoj Český Krumlov 5:4 (1:2, 1:0, 3:2)
Hráno 14. prosince. Více viz samostatný článek.

HC Tábor B – HC Slavoj Žirovnice 2:1 sn (0:0, 0:0, 1:1)
Góly: za domácí Zayml 2.
HC Žirovnice: Houdek – Reisner, Fiedler, Pospíchal, Holický, Křivánek, Ištvánik – Stach, Sviták, Jedlinski, Kalvas, Konfehr, Gurka, Krtek, P. Javůrek, Körner. Trenér František Koláček.
Hráno 15. prosince.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Strakonice 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Góly: 23. Masnička (Šimek, Miler), 27. Švec (Šimek) – 40. Major, 48. D. Kovář (T. Růžička, Kloud), 59. Major (Bouška, M. Řehoř), 60. Major (Čadek).
Rozhodčí: Packa – Oudes, Mitáš.
Vyloučení: 7:8.
V oslabení: 0:1.
Diváci: 123.
TJ Hluboká: Dašek – Hejda, M. Král, Švec, Žlůva, Formánek, L. Dušek – Miler, Míšek, Šimek, Oulík, J. Daněk, Fuka, Moudrý, Masnička, Mavrenz. Trenéři Milan Nedoma a David Dědič.
Strakonice: Špiler – Hrubý, Kloud, D. Kovář, M. Řehoř, Škoda – Kadlec, T. Růžička, Binder, Čadek, Bouška, J. Kopecký, Andrle, Major, Kurečka. Trenéři Pavel Hejl a Marek Kloud.

TJ Božetice – IHC Písek 3:9 (2:2, 1:3, 0:4)
Góly: 8. Pouch (A. Nevolný), 19. Pouch (A. Nevolný), 24. A. Nevolný (Votruba) – 9. Sýbek (Burkoň), 13. Sýbek (J. Řehoř), 21. O. Gába (Kořánek), 26. Jungbauer (Sýbek), 31. Korous (Nikodém, Šimoník), 43. Marcel Dvořák (O. Gába, Kořánek), 47. J. Řehoř (Stropnický, Sýbek), 50. Marcel Dvořák (Jungbauer), 57. F. Procházka (O. Gába, Jungbauer).
Rozhodčí: Hamr – Horáček, Farkač.
Vyloučení: 7:5, navíc Jíška (Božetice) 10 minut + do konce, Kořánek (Písek) 5 minut + do konce.
Diváci: 200.
HC Božetice: Šindelář (31. Žilinčík) – Čunát, Kojetín, Votruba, Straka, Tomeček – Lukáš Stejskal , Kálal, L. Nevolný, Pavel Stejskal, Jiroušek, Radosta, Pauli, Blažek, Jíška, Čapek, Pouch, A. Nevolný. Trenéři Lubomír Stejskal a Roman Staněk.
IHC Písek: Kafka – D. Mazanec, Jirků, Burkoň, Marcel Dvořák, F. Procházka, R. Volf ml. – J. Řehoř, Stropnický, Sýbek, Jungbauer, Kořánek, O. Gába, Nikodém, Korous, Šimoník, Vlk. Trenéři Jindřich Setikovský a Radek Volf.
Hráno 15. prosince v Milevsku.

HC Vimperk – TJ Jiskra Humpolec 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)
Góly: 13. Paule (Voldřich), 17. Plouhar (J. Sitter), 26. Voldřich (Vinš), 36. Paule (Vinš), 45. Vinš (Paule) – 4. Dolejš (Bříza), 10. Lazorišák (T. Dvořák), 35. Lazorišák (Holec), 53. T. Dvořák (Lazorišák).
Rozhodčí: Poskočil – Sýkora, Vondráček.
Vyloučení: 7:5.
Diváci:
HC Vimperk:
Podskalský – O. Předota, Horejš, Voldřich, J. Předota, R. Sitter, Vávra – Slabý, M. Janda, Ženíšek, Lang, Vinš, Paule, Plouhar, Hail, J. Sitter. Trenéři Tomáš Kašpar a Petr Grulich.

OLH Spartak Soběslav – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)
Góly: 47. Hák (M. Bruner) – 10. Čáp (Dušák), 11. Dušák (Mikeska), 19. J. Míchal, 60. Čáp.
Rozhodčí: Dvořák – Deim, Lang.
Vyloučení: 9:10.
Využití: 2:0.
Diváci:
OLH Soběslav:
Snášel – Vild, Jansa, Hastrman, Sládek, Karpíšek, Vopava – Stoklásek, M. Kučera, Máca, Chalupský (21. Píha), Žákovský, Smrž, Hraňo, Hák, M. Bruner. Trenéři Jiří Macháček a David Pánek.
Loko Veselí: Studnička – L. Míchal, M. Drs, Malecha, Schmied, Krampl, Kypta – Čáp, Mikeska, Dušák, J. Míchal, Arnold, Zd. Sekera, Klimeš, Benda, Bhůžek. Trenér Michal Špička.

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.