Jihočeský trojlístek ve 2. lize bojoval na domácích stadionech. Neuspělo pouze Milevsko

14.12.2013

Aktualizováno. Jednadvacáté kolo třetí nejvyšší soutěže ve skupině Západ nepřineslo z pohledu Jihočechů žádné překvapení. Milevský tým, letos zatím velmi neúspěšný, se před vlastním publikem nechal rozsápat od Ledních Medvědů z Pelhřimova. Mužstvo hradeckého Vajgaru si doma poradilo s pražskou Kobrou, favorizovaný Tábor nedal šanci svému soupeři ze Žďáru nad Sázavou.

JIŽNÍ ČECHY – Na středovém kruhu milevského kluziště se úvodní buly vhazovalo se čtvrthodinovým zpožděním, ale hostům vůbec nevadilo, že šli na led takříkajíc rovnou z autobusu. Gólman Brabec statečně odolával četným střeleckým pokusům domácích útočníků a naopak jeho protějšek Václav Pipek, jenž nebyl až tolik zaměstnaný, musel během první třetiny nedobrovolně dvakrát lovit puk zpoza brankové čáry.

Před polovinou hrací doby vedli hosté již 4:0 a za této situace nezbývaly milevským hráčům psychické síly na zvrat. V předchozích dvaceti utkáních jenom jednou zvítězili za tři body a chyběl jim zdroj, z něhož by mohli čerpat sebevědomí. První gól, znamenající korekci na 1:4, dal ve 28. minutě Jakub Hamerle. Tentýž hráč v závěrečném dějství připojil další trefu a z jeho přihrávky potom skóroval Pavel Procházka, ale tři milevské góly nic neznamenaly proti sedmi pelhřimovským.

Oddechový čas po čtyřech brejcích
Mnohem radostnější večer čekal na hokejisty Vajgaru před tradičně nepříliš zaplněnými ochozy Zimního stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci. Také oni letos neprožívají zrovna nejšťastnější sezonu, ale duel s nebezpečným celkem pražské Kobry, který před týdnem porazil rozjeté mužstvo Tábora, tentokrát měli ve své režii. Od začátku si udržovali vedení a přestože soupeř v závěru dotahoval, dokázali si vzít poslední slovo.

Pražané ve třetí třetině snižovali na 2:3 a poté 3:4 z jejich pohledu, ale další gól nepřidali. Za Jihočechy mohl pečetit Miroslav Třetina, co se však nepovedlo jemu, to zvládl zkušený spoluhráč Jindřich Kotrla, jenž prostřelil Brabce z prostoru mezi kruhy. „Tři body jsou dobré, ale před námi je pořád spousta práce. Musíme minimalizovat chyby, které stále děláme. V půlce zápasu jsem sáhl po oddechovém čase, protože soupeř měl čtyři brejky za sebou,“ uvedl kouč vítězů Milan Kupka.

Návrat do čela
Táborští chtěli dokázat, že předchozí porážka od Kobry byla pouze ojedinělou záležitostí a jejich pozice v popředí tabulky je zasloužená. Proti silnému Žďáru však neměli vůbec jednoduchý úkol. Museli se navíc vypořádat s neúčastí stabilně hrajících zadáků O. Lišky, Hlaveše, Ošmyka a také útočníka Krätzera. Vstup do zápasu zvládli na výbornou. Podařil se jim třígólový trhák, ale soupeř brzy snížil a nepříjemně kousal.

Ve třetím dějství hosté zvyšovali tlak a podařilo se jim zkorigovat stav na 3:5. Následně se odhodlali k power play, ale nepřálo jim štěstí – táborský Martin Mařík poslal puk přes celé hřiště do opuštěné klece. „Začátek jsme měli pod kontrolou, ale v závěru nás hosté přitlačili. Musím říct, že hráli dobře. Disponují šikovnými hokejisty, kteří se udrží na puku. Výsledek vypadá jednoznačně, ale nebylo to pro nás vůbec lehké,“ konstatoval trenér Tomáš Matušík, jehož svěřenci se vrátili do čela druholigové skupiny.

2. liga, skupina Západ
21. kolo

HC Milevsko 2010 – HC Lední Medvědi Pelhřimov 3:7 (0:2, 1:4, 2:1)
Góly: 28. Hamerle (Reiniš, Kalla), 46. Hamerle (Záhora, T. Novotný), 55. P. Procházka (Hamerle) – 10. Votápek (Martin Hadrava), 15. Svoboda (Votápek, Vylíčil), 21. Plachý (Mečiar, Marek Hadrava), 26. Kopic (Jelínek, Marek Hadrava), 32. Votápek (Svoboda), 33. Kopic (Martin Hadrava, Kubát), 43. Votápek (Vylíčil, Svoboda).
Rozhodčí: D. Pražák – J. Mertl, Samuel.
Vyloučení: 9:6.
Využití: 2:2.
Diváci:
HC Milevsko:
Pipek (26. Škubal) – Srdínko, P. Procházka, Marcel Dvořák, Fišera, Štěrba, Hlinka, Bartůněk – Korous, Decsy, T. Novotný, Záhora, Homolka, Fořt, Reiniš, Kalla, Hamerle, Novák. Trenéři Václav Kmoníček a Michal Štych.
Hráno 14. prosince.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec – HC Kobra Praha 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Góly: 9. Mavrojanidis (F. Kasalý), 21. Voříšek (Popelka, Kocar), 40. F. Kasalý (Jasečko), 46. Mavrojanidis (Kotrla, Třetina), 54. Kotrla – 20. Strnad, 43. Žáček (Paris), 50. Paris (D. Bárta).
Rozhodčí: Talpa – D. Štětina, J. Štětina.
Vyloučení: 3:7.
Využití: 1:0.
Diváci: 380.
KLH Vajgar: O. Bláha – Jasečko, Popelka, R. Procházka, Štěpán, Pekárek, A. Dvořák – Marek Dvořák, Kocar, Voříšek, Mavrojanidis, Třetina, Kotrla, A. Přibyl, F. Kasalý, Brabec. Trenéři Milan Kupka a Luboš Voříšek.

HC Tábor – SKLH Žďár nad Sázavou 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Góly: 3. Seidl (J. Matušík), 7. Kellner (M. Mařík, Kolomý), 11. R. Pechánek (T. Pechánek, Sladký), 30. Kellner (Havran), 56. Hájek (Seidl), 59. M. Mařík (L. Heršálek) – 13. Pech, 36. Hladký, 57. Kotlík.
Rozhodčí: Jechoutek – Rybáček, Marek.
Vyloučení: 9:3, navíc Havran (Tábor) 10 minut.
Využití: 0:1.
Diváci: 921.
HC Tábor: Klestil – Havran, T. Černý, Klíma, Kanov, L. Heršálek, A. Hájek – Kellner, M. Mařík, Kolomý, T. Hájek, J. Matušík, Seidl, R. Pechánek, T. Pechánek, Sladký. Trenéři Tomáš Matušík a Radek Jindra.

18. 04. 2024 Osmdesátiny si připomněl 18. dubna českobudějovický rodák Jaroslav Kačírek, jenž na postu obránce hokejově vyrůstal v mateřském Slavoji a probojoval se až do A-týmu, v jehož dresu odehrál svoji jedinou sezonu mezi domácí elitou 1962-63. během vojenské služby vystřídal celky Dukly Litoměřice, Dukly Košice a Dukly Písek. Potom se vrátil do druholigového Motoru, ale již v pětadvaceti ukončil kariéru. Jako zřejmě jediný hokejista v budějovické historii se vyučil v oboru klavírní technik.
18. 04. 2024 Centrální scouting NHL zveřejnil finální žebříček mladých hráčů před letošním vstupním draftem. Figurují v něm také gólman Matyáš Mařík z Motoru Č. Budějovice a exbudějovický forvard Samuel Drančák (nyní Red Deer, WHL).
17. 04. 2024 Sedmadvacetiletý útočník a odchovanec budějovického hokeje Jiří Smejkal sklidil odměnu za svoji vytrvalost a na závěr základní části NHL vstřelil svůj první gól v nejslavnější klubové soutěži. Týmu Ottawa Senators pomohl k vítězství 3:1 v Bostonu. Byl to jeho dvacátý start v první sezoně mezi mantinely NHL. Větší část letošního ročníku bojoval o svoji pozici na farmě v Belleville Senators (AHL), kde v 45 zápasech zaznamenal 9 gólů a 13 asistencí.