Hráči David Servisu v duelu s Humpolcem plnili statistiky střelců i vyloučených

08.12.2013

Aktualizováno. V předehrávce 13. kola Krajské ligy zvítězil budějovický David Servis jasným rozdílem nad necelými třemi pětkami humpolecké Jiskry. Po hokejové stránce nebylo na ledě co řešit. Hosté bojovali statečně, ale jejich útlá družina při nejlepší vůli nemohla stačit na zkušený domácí tým, který měl k dispozici o šest hráčů víc. Zarážející však byl počet dvouminutových, ale i vyšších trestů na budějovické straně.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Kapitán domácích Luboš Rob potřeboval na otevření skóre pouhých jednadvacet vteřin. V úvodním dějství se prosadil střelecky ještě David Janda.  Po první obrátce utěšeně narůstal náskok, ale ve druhé polovině prostřední části hry za stavu 6:0 se některým domácím hráčům zcela nepochopitelně zatemnilo před očima a vykoledovali si úplně zbytečné tresty.

Nejprve zástupce kapitána František Bombic dostal dvě plus deset minut. Krátce nato další velezkušený borec a čerstvá posila servismanů Tomáš Tupý za úder do oblasti hlavy vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání. Hostům pak stačilo doslova pár vteřin k dosažení čestného úspěchu, který v přesilovce zařídili Josef Kavka se zakončujícím Petrem Dolejšem.

Zranil se David Janda
V domácí sestavě dostali od začátku třetí třetiny příležitost čtyři odpočinutí hráči. Pokračovat nemohl nejen vyloučený Tupý, ale také Janda, který nedlouho před druhou přestávkou utrpěl zranění kolena. Brzy se sám vyřadil také Ondřej Cikán, jenž se po faulu nesmířil s vyloučením na dvě plus deset minut a zbytečnými řečmi si vynutil předčasný odchod pod sprchy. Dávno rozhodnuté utkání se dohrávalo jen z povinnosti.

Mužstvo David Servisu v poslední době pravidelně bodovalo, ale nyní ho čeká velmi náročná prověrka. Ve vloženém 14. kole pojedou Budějovičtí v pátek do Veselí nad Lužnicí, kde si připomenou loňské finále play off, a hned druhý den přivítají v Hokejovém centru Pouzar letošní štiku Krajské ligy, tým Českého Krumlova. „Tupý s Cikánem obdrželi vyšší tresty poprvé v sezoně a můžeme s nimi počítat i příští víkend,“ ujistil asistent vedoucího týmu Bohumil Lidral.

Krajská liga
Předehrávka 13. kola

HC David Servis – TJ Jiskra Humpolec 8:1 (2:0, 4:1, 2:0)
Góly: 1. L. Rob (Daniel Mikeš, Tupý), 11. D. Janda (R. Heindl ml.), 21. Vomela (R. Suchánek ml., Daniel Mikeš), 22. R. Šulčík (J. Hanzal, Losmín), 28. Tupý (R. Suchánek ml., Losmín), 32. L. Rob (Daniel Mikeš, Bombic), 44. Dalibor Mikeš (R. Suchánek ml.), 59. Bombic (L. Rob, R. Suchánek ml.) – 37. Dolejš (J. Kavka).
Rozhodčí: Stach – Gruber, Horáček.
Vyloučení: 10:9, navíc Bombic (DS) 10 minut, Tupý (DS) 5 minut + do konce, Cikán (DS) 10 minut + do konce.
Využití: 2:1.
Diváci: 110.
David Servis: J. Kučera – Vomela, Tupý (41. A. Radouch ml.), Cikán, Bombic, Čížek, Zíka (41. Brus) – Daniel Mikeš (41. Dalibor Mikeš), R. Suchánek ml., L. Rob, R. Šulčík, J. Hanzal, Fleischman, D. Janda (41. D. Pražák), R. Heindl ml., Lonsmín. Trenéři Jiří Fedur a Roman Horák.
Humpolec: Jan Zour – Zaňák, Bříza, J. Šerák, Hadrava, Doubek – Holec, Lazorišák, T. Dvořák, J. Kavka, Knězů, Hlavnička, Hubata, Dolejš. Trenér Jiří Zour.
Hráno 7. prosince.

19. 04. 2024 Krajský výkonný výbor Českého hokeje projednal odvolání klubu TJ Sokol Radomyšl proti trestu hráče Josefa Slavíka, kterému jihočeská disciplinárka zastavila činnost na osmnáct měsíců, a potvrdil platnost verdiktu v plném rozsahu. Ve zdůvodnění se uvádí, že inzultace čárového rozhodčího jmenovaným hráčem měla za následek zranění doložené lékařskou zprávou.
19. 04. 2024 Ze čtyřletého bloku vzájemné spolupráce, na kterém se dohodly České Budějovice, Jihočeský kraj a Český hokej, nebude profitovat pouze metropole pod Černou věží, kde se uskuteční MS žen 2025 a České hokejové hry 2026 resp. 2028. Zapojí se také další jihočeská města Písek, Tábor a Jindřichův Hradec, v nichž se budou konat reprezentační akce v kategoriích U16 a U20.
18. 04. 2024 Osmdesátiny si připomněl 18. dubna českobudějovický rodák Jaroslav Kačírek, jenž na postu obránce hokejově vyrůstal v mateřském Slavoji a probojoval se až do A-týmu, v jehož dresu odehrál svoji jedinou sezonu mezi domácí elitou 1962-63. během vojenské služby vystřídal celky Dukly Litoměřice, Dukly Košice a Dukly Písek. Potom se vrátil do druholigového Motoru, ale již v pětadvaceti ukončil kariéru. Jako zřejmě jediný hokejista v budějovické historii se vyučil v oboru klavírní technik.