Souboj brankářů v Kadani dopadl lépe pro budějovického Kůdelu. Motor má dva body

07.12.2013

Ve 30. kole prvoligové soutěže se budějovický Motor představil v Kadani, kde vydoloval vítězství po samostatných nájezdech. Proti severočeskému týmu se Jihočechům letos mimořádně daří, ve třetím vzájemném souboji ztratili teprve první bod. Střídačku hostí premiérově dirigoval v roli hlavního kouče Petr Rosol, domácí mužstvo poprvé vedl Jiří Čelanský.

KADAŇ – Zatímco v předchozím úspěšném utkání doma se Šumperkem hráli Budějovičtí jenom se třemi pětkami, nově jmenovaný trenér Rosol poslal do boje čtyři kompletní pětice. Chyběl mu sice David Kuchejda, ale jeho pozici na křídle Šachlovy řady adekvátně zaplnil pendl Jan Eberle z extraligového Kladna. Po celý zápas byli o něco aktivnější domácí bruslaři, což potvrzuje střelecký poměr 34:25, ale brankáři na obou stranách zůstali neprůstřelní po základní hrací době i pětiminutovém prodloužení.

Strážce kadaňské klece Matúš Kostúr se vyznamenal hlavně při sólovém úniku Eberleho ve druhé třetině, a také v závěru třetího dějství a nastaveném čase, kdy hosté zvýšili důraz ve snaze rozhodnout o výsledku. Budějovický gólman Hynek Kůdela, jenž se dostal do výborné formy a řekl si o post jedničky před Halmošim, dokázal zlikvidovat všechny pokusy soupeřících hráčů, z nichž nejblíže k zakončení byli Prošek, Gajovský či Chrpa.

Kůdela si ochránil brankovou čáru i při nájezdech. V první sérii se jako jediný exekutor prosadil budějovický Václav Skuhravý, jenž vystřelil pro své barvy dva body a odčinil tím své vyloučení z prostřední dvacetiminutovky, kdy dostal desítku za naražení protihráče na mantinel. „Byl to taktický boj. Oba týmy bránily již od středního pásma,“ uvedl Jiří Čelanský. „Asi osm minut v úvodu jsme byli pod tlakem, ale vydrželi jsme to. Potom už jsme soupeře příliš nepouštěli do větší aktivity,“ konstatoval Rosolův asistent Radek Bělohlav.

1. liga, 30. kolo
SK Kadaň – HC Motor České Budějovice 0:1 sn

Rozhodující samostatný nájezd: Skuhravý.
Rozhodčí: Petružálek – Beneš, Krátký.
Vyloučení: 2:3, navíc Skuhravý 10 minut.
Diváci: 320.
HC Motor: Kůdela – J. Kasík, L. Kříž, Bohunický, Chmelíř, Prokop, Moravec, Pavlíček, Kotaška – Kotalík, Ferebauer, Šperger, Eberle, Šachl, Ondřej, Vaniš, J. Bárta, Skuhravý, Kňazev, L. Rob ml., A. Přibyl. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 7. prosince.

22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.
21. 04. 2024 Jedenáctý ročník dorosteneckého Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vyhráli potřetí za sebou mladíci z akademie Red Bull Salcburk. Další pořadí: Sparta Praha, Škoda Plzeň, Střelci J. Hradec, Motor Č. Budějovice.
21. 04. 2024 Jihočeška Adéla Pánková (Soběslav / Tábor) dvěma góly zmírnila porážku české dívčí reprezentace U18 od Švédska v poměru 3:6 na Turnaji čtyř ve švédském Ulricehamnu. Celkové vítězství při rovnosti bodů prvních třech týmů přesto braly Češky, v jejichž sestavě nastupovala také obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru.