Tábor a hradecký Vajgar ve 2. lize bodovaly, Milevsko prodloužilo hrozivou šňůru neúspěchů

28.11.2013

Aktualizováno. Sedmnácté kolo druholigové skupiny Západ přineslo stoprocentní bodový zisk Táboru, který uspěl v Jablonci a drží se na čele tabulky. Jeden bod po prodloužení v domácím duelu s Kolínem si připsal na konto hradecký Vajgar, ale třetí jihočeský zástupce HC Milevsko se stále trápí. Na kontě má čtrnáct porážek v řadě, tu poslední Milevští utržili ve Slaném od týmu Řisut.

JINDŘICHůV HRADEC / SLANÝ / JABLONEC NAD NISOU – Tým Vajgaru jako jediný z jihočeského trojlístku se ukázal doma a sebral bod nebezpečnému Kolínu, čímž ho přibrzdil ve stíhací jízdě za lídrem tabulky Táborem. Hradečtí šli do vedení díky dvěma využitým přesilovkám. V obou případech od modré čáry přesně mířil obránce Jan Štěpán. Hosté však snížili ještě v úvodní třetině, shodou okolností při trestu Jana Štěpána.

Stav 2:1 vydržel do 51. minuty, kdy se nápřahem z ostrého úhlu prosadil jednačtyřicetiletý veterán Tomáš Pácal, jenž prožil spoustu sezon v extralize a na počátku kariéry nosil i dres Vajgaru. V prodloužení se domácím nepovedla přesilovka a následovaly samostatné nájezdy, které měly jediného úspěšného exekutora, kolínského Karla Nedbala. „Vycházeli jsme s dobré defenzivy a snahy otáčet hru rychlým přechodem do útoku. Uhráli jsme bod, ale vzhledem k vývoji utkání je to pro nás málo,“ poznamenal kouč vítězů Milan Kupka.

Zapíší se do Knihy rekordů?
Celek Milevska inkasoval ve Slaném dva rychlé góly, které byly trestem za individuální selhání jednotlivců. Během první přestávky jihočeští trenéři promluvili do duší svých svěřenců a stáhli sestavu na tři útočné řady, v nichž navíc pozměnili obsazení některých postů. Mužstvu se vyplácela trpělivá hra a začalo se mu dařit. Jenže hráči zahodili tři vyložené šance. V zakončení jim zřejmě bránilo negativní psychické rozpoložení ze série neúspěchů.

Ve třetím dějství inkasovali hosté třetí gól v oslabení a čtvrtý poté, co nepokryli kolínského hráče na modré čáře a brankář Pipek následně nedosáhl na tečovanou střelu. „Bez vstřeleného gólu nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek. V rozhodujících momentech nám kotouč přeskakuje hokejku, neproměníme ani sólový nájezd. Psychicky jsme hrozně dole, počet prohraných zápasů možná už představuje rekord. Potřebujeme urvat nějaký bod, aby nás to zvedlo,“ zoufal si trenér Michal Štych.

Po bouřce se dostavilo zlepšení
Táborští na jabloneckém ledě dokázali pohotově odpovědět na brzké vedení domácích, ale před první přestávkou znovu prohrávali. Domácí Vlci je přehrávali nasazením a bojovností. V kabině hostí potom nastala bouřka, jejímž výsledkem byla změna v sestavě, kdy Tomáše Pechánka nahradil Jakub Drda, ale hlavně se zlepšil výkon. „Připomněli jsme hráčům, že musejí dodržovat určenou taktiku – především vycházet ze zabezpečeného středního pásma a zvýšit důraz v osobních soubojích,“ prozradil kouč Tomáš Matušík.

Do vývoje skóre už zasahovali jenom Jihočeši. Po dvou třetinách bylo srovnáno a ve třetím dějství měla husitská družina jasně navrch. Dvěma slepenými góly se prosadil Radek Seidl, pečetící úder připojil kapitán týmu Jakub Matušík. „Za odvedenou práci musím pochválit celý tým,“ nechal se slyšet táborský lodivod, jehož posádka úspěšně odolává atakům Sokolova a Kolína a drží se v čele druholigového pořadí.

2. liga, skupina Západ
17. kolo

KLH Vajgar Jindřichův Hradec – SC Kolín 2:3 pp (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 4. Štěpán (Kocar, Marek Dvořák), 14. Štěpán (Kocar, Voříšek) – 16. Jankovský (Morkes, Valášek), 51. Pácal (Kadlec), rozhodující nájezd Nedbal.
Rozhodčí: Jechoutek – Beránek, Medinský.
Vyloučení: 4:5.
Využití: 2:2.
Diváci: 325.
KLH Vajgar: O. Bláha – Kohút, Jasečko, Tržil, Štěpán, Maryška, Popelka – Kocar, Voříšek, Marek Dvořák, Kotrla, F. Kasalý, E. Turek, J. Mazanec, Pekárek (8. Jasanský), A. Skokan. Trenéři Milan Kupka a Luboš Voříšek.
Hráno 27. listopadu.

HC Řisuty – HC Milevsko 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Góly: 5. Kos (Hrubant), 8. Kraus (Bílek, Záleský), 47. Redlich (Náprstek, Voráček), 50. Kraus (Bílek).
Rozhodčí: Battěk – Žemlička, Nepomucký.
Vyloučení:
Diváci:
HC Milevsko:
Pipek – Srdínko, P. Procházka, Marcel Dvořák, P. Hlinka, Jakič, Fišera, Bartůněk – Urbanec, Decsy, Novotný, Kalla, Korous, Fořt, Nevolný, Homolka, Sumerauer, L. Drda, Horváth, Reiniš. Trenéři Michal Štych a Jindřich Zeman.

HC Vlci Jablonec – HC Tábor 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)
Góly: 4. T. Mrkvička (Liška), 16. Nevyhoštěný (T. Mrkvička) – 9. J. Matušík (Klíma), 26. Sladký, 42. Seidl (Hájek), 43. Seidl (J. Matušík), 45. J. Matušík (Hájek).
Rozhodčí:
Vyloučení:
4:4, navíc Klíma (Tábor) 10 minut.
Diváci:
HC Tábor:
Panec – Havran, T. Černý, Klíma, Kanov, L. Heršálek, O. Liška – Kellner, Krätzer, Kolomý, Hájek, J. Matušík, Seidl, T. Pechánek (21. J. Drda), M. Mařík, Sladký. Trenéři Tomáš Matušík a Radek Jindra.

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.