Tábor v derby s Vajgarem potvrdil roli favorita. Milevsko nebodovalo potřinácté za sebou

23.11.2013

Aktualizováno. Kompletní program 16. kola v druholigové skupině Západ svedl dohromady dva jihočeské účastníky, Tábor a Jindřichův Hradec. Vítězství domácích třígólovým rozdílem koresponduje s postavením obou celků v tabulce. Hokejisté od Kotnova se vyšvihli do čela tabulky, kde mají stejný počet pětatřiceti bodů jako druhý Kolín a třetí Sokolov. Vajgar je čtrnáctý, Milevsko zůstává se čtyřmi body beznadějně poslední.

TÁBOR / MILEVSKO – Do jihočeského derby vstoupili lépe Hradečtí, jimž dva slepené góly přinesly nadějný náskok. Prosadil se nejprve Aleš Skokan střelou z kruhu, potom Marek Dvořák zblízka po přihrávce od hrajícího asistenta Voříška. Jenže domácí stihli vyrovnat do konce úvodní třetiny. Zásluhou budějovického pendla Mavrojanidise šel Vajgar znovu do vedení, ale další čtyři góly už byly záležitostí táborských střelců.

Hosté mohli jenom litovat nevyužitého Mazancova sóla krátce po polovině hrací doby. Závěr utkání ovládl aktivnější tým domácích, v jehož sestavě tentokrát zazářil čtyřbodový Martin Mařík. „Byli jsme od začátku trochu nervózní. Padla na nás deka, ale enormním úsilím jsme otočili vývoj zápasu. Provázela nás trochu i smůla, vedle šesti gólů jsme čtyřikrát trefili tyčku. Ale jsme šťastní a děkujeme za podporu báječným divákům,“ řekl kouč vítězného týmu Tomáš Matušík.

Po siréně byla bitka
Pod střechou táborské haly se shromáždila letos zatím nejvyšší divácká návštěva, jejíž součástí byli také fanoušci z Jindřichova Hradce. Ti mohli tleskat hráčům Vajgaru za to, že po dvě třetiny drželi krok s favoritem. Velmi dobrý výkon podal mladý brankář Jiří Exner, který v Hradci hostuje z Kladna. Na rozdíl od sezony 2007 – 08 tentokrát nedošlo k pozápasovému střetu mezi radikálními příznivci obou klubů. Skupina domácích marně čekala na nádraží, neboť Hradečtí zvolili dopravu po ose.

Do Milevska zavítal celek Žďáru nad Sázavou. Ve třetím útoku jihočeského týmu se poprvé představil kladenský host Jiří Kalla, který je synovcem Jaromíra Jágra. Milevští rychle odpověděli na vedoucí trefu hostí a po první třetině vedli rozdílem gólu. V úvodu druhého dějství mohli zvýšit náskok, jenže Aleš Nevolný v samostatném úniku mířil těsně vedle. Následovala sprcha tří žďárských gólů v rozmezí necelých dvou minut, kterou už domácí nedorovnali. Po třetí siréně se ještě porvali Štěrba se Štěpánkem.

2. liga, skupina Západ
16. kolo

HC Tábor – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)
Góly: 11. M. Mařík (T. Pechánek), 17. Heršálek, 24. J. Matušík (Seidl, M. Mařík), 28. Krätzer (Klíma), 48. Seidl (Kanov, M. Mařík), 55. M. Mařík – 5. Skokan (Kotrla), 6. Marek Dvořák (Kocar), 23. Mavrojanidis (J. Mazanec).
Rozhodčí: D. Pražák – Dančišin, J. Metrl.
Vyloučení: 5:9.
V oslabení: 2:0.
Diváci: 1 542.
HC Tábor: Panec – Havran, T. Černý, Kanov, L. Heršálek, Klíma, Liška, – Kellner, Krätzer, Kolomý, M. Mařík, J. Matušík, Seidl, J. Drda, Sladký, Hájek, T. Pechánek. Trenéři Tomáš Matušík a Radek Jindra.
KLH Vajgar: Exner – Jasečko, Tržil, Štěpán, Pekárek, Popelka, Maryška – Marek Dvořák, Voříšek, Kocar, Skokan (41. Tomšík), F. Kasalý, Kotrla, J. Mazanec, Mavrojanidis, E. Turek. Trenéři Milan Kupka a Luboš Voříšek.
Hráno 23. listopadu.

HC Milevsko 2010 – SKLH Žďár nad Sázavou 3:6 (2:1, 1:3, 0:2)
Góly: 12. Horváth, 13. Urbanec (Novotný, Descy), 30. Urbanec (Descy) – 10. Man (Vítek), 27. Beneš (Kaňka), 27. Kuntsmüller (Dítě, Štěpánek), 28. Krupka (Kaňka), 42. Štěpánek, 49. Kaňka (Beneš, Staněk).
Hlavní rozhodčí: Hornáček.
Vyloučení: 3:4, navíc Novotný (Milevsko) 10 minut, Štěrba (Milevsko) a Štěpánek (Žďár) oba 5 minut a do konce.
Diváci:
HC Milevsko:
Pipek – Srdínko, P. Procházka, Štěrba, Hlinka, Jakič, Fišera, Bartůněk – Urbanec, Descy, Novotný, Król, Homolka, Hamerle, L. Drda, Kalla, Fořt, Nevolný, Reiniš, Horváth, Sumerauer. Trenéři Michal Štych a Jindřich Zeman.

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.