Jednoduchá a účelná hra patnácti Hanáků stačila na úspěch v Budvar aréně

23.11.2013

Budějovický Motor ve 25. kole prvoligové soutěže podal možná letos nejhorší výkon a podlehl hladce mužstvu Olomouce, které přijelo na český jih pouze se třemi pětkami. Svěřenci trenérů Jágra s Bělohlavem se propadli na dvanáctou příčku mezi čtrnácti účastníky a v příštím kole, které uzavře polovinu základní části, je čeká cesta do Havířova. Do druhé poloviny určitě nevykročí jako poslední, neboť Most na ně ztrácí pět bodů.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Domácí vyrukovali se třemi obrannými dvojicemi a čtyřmi útoky, v nichž se premiérově objevil Jan Eberle z extraligového Kladna. Navíc se během utkání několikrát zapojil do hry rovněž debutující hráč ruského původu Valerij Kňazev, jehož po příchodu z Vyšší ligy přibrzdilo respirační onemocnění. Na postu brankářské dvojky za Halmošim byl připravený Ondřej Bláha, neboť z ranního rozbruslení odešel Hynek Kůdela se zvýšenou teplotou.

Hanáci pod vedením Petra Fialy a olympijského vítěze Jiřího Dopity přicestovali pouze s patnácti muži do pole a dvěma gólmany. „Máme hodně zraněných. Navíc jsme nechali k dispozici juniorskému týmu čtyři hráče, kteří za nás pravidelně nastupují. První liga nemá momentálně příliš nahuštěný kalendář, hrají se jen dva zápasy v týdnu a jeden z nich se určitě dá zvládnout se třemi pěticemi,“ ujistil Fiala.

Jihočeši dostali již v úvodní minutě možnost přesilové hry, ale počínali si velmi zle. Potom se dlouho nedokázali dostat z vlastní poloviny, až při návratu Kotašky z trestné lavice se náhle ocitli v přečíslení tři na jednoho, jenže Třetinovi sklouzl puk z hole a nahrávka směrem k Ondřejovi nestála za nic. V polovině dvacáté minuty šel za katr Jiří Moravec a hostům stačilo deset vteřin početní výhody k otevření skóre, když Herman tečoval Houdkovo nahození.

Hráči Motoru klesali na mysli
Ze série vyloučení na začátku prostředního dějství se vyklubala více než minutová přesilovka pět na tři ve prospěch domácích, ale Kotalík u pravé tyčky na dva pokusy neprostřelil brankáře Halásze. Přesto Budějovičtí nakrátko ožili a tlačili se dopředu. Zkoušeli i častější střelbu, byť třeba jen zdálky. Euforie z nich vyprchala po jednoduché soupeřově akci zakončené přesnou trefou agilního Houdka, jehož si nepohlídal obránce Chmelíř.

V závěrečné třetině svitla domácím naděje na zkorigování výsledku, ale Václav Skuhravý nic nevytěžil z přihrávky mladého Roba. Naopak olomoucký Kucharczyk posunul puk z rohu na pravý kruh Pavlu Selingrovi a ten střelou švihem přidal třetí gól. Při následném Ondřejově vyloučení trefil Jiří Řípa tyčku. Potom seděl za katrem hostující Martin Janáček a domácí kapitán Aleš Kotalík ve vlastním pásmu upadl s pukem, kterého se zmocnil Michal Vodný a opravil na konečných 0:4.

Poslední desetiminutovka měla ze strany Motoru nedůstojný průběh. Hráči se odevzdaně potulovali po ledové ploše a prakticky nedostali kotouč z vlastního pásma. Čtyřtisícové publikum se za této situace zachovalo fantasticky a spustilo mexické vlny. „Zápas měl dva zlomové momenty, kterými byly nevyužité šance Kotalíka a Skuhravého. Domácí potom klesali na mysli a my hráli líp a líp,“ uvedl kouč vítězů Petr Fiala. „Soupeř výborně forčekoval a přebruslil nás,“ dodal suše Jaroslav Jágr.

1. liga, 25. kolo

HC Motor Č. Budějovice – HC Olomouc 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Góly: 20. Herman (Houdek, Řípa), 37. Houdek (Řípa), 46. Selingr (Kucharczyk, Kindl), 52. Vodný.
Rozhodčí: Petružálek – M. Černý, Vavruška.
Vyloučení: 6:6.
V oslabení: 0:1.
Diváci: 4 021.
HC Motor: Halmoši – Kotaška, L. Kříž, Pavlíček, Chmelíř, Moravec, Prokop – Kotalík, L. Rob ml., Skuhravý, Kuchejda, Šachl, Ondřej, Ferebauer, Eberle, Třetina, J. Bárta, A. Přibyl, Šperger, od 26. navíc Kňazev. Trenéři Jaroslav Jágr a Radek Bělohlav.
Hráno 23. listopadu.

23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.
21. 04. 2024 Jedenáctý ročník dorosteneckého Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vyhráli potřetí za sebou mladíci z akademie Red Bull Salcburk. Další pořadí: Sparta Praha, Škoda Plzeň, Střelci J. Hradec, Motor Č. Budějovice.