Druholigový Vajgar vybojoval důležité body na severu Čech v Bílině

21.11.2013

Aktualizováno. Poslední z trojice zápasů odložených kvůli říjnové karanténě odehrál tým Jindřichova Hradce v severočeské Bílině. Do kolonky výsledků 8. kola třetí nejvyšší republikové soutěže si připsal vítězství 3:2 a posunul se na čtrnácté místo v tabulce. Třináctý Děčín a dvanácté Řisuty mají Hradečtí bodově na dosah, ale pronásledování dalších klubů, pokud se do něho chtějí pustit, jim dá pořádnou práci.

BÍLINA – Proti klubu bílinských Draků, který byl založený v roce 1997, a na stadionu otevřeném teprve před dvanácti léty, se Vajgar postavil poprvé v historii. Do vzájemného utkání s pořadovým číslem jedna vstoupili Jihočeši stylově. Po padesáti vteřinách hry Stanislav Jasečko zpoza branky posunul puk číhajícímu Jaroslavu Kocarovi a jeho střela skončila za zády domácího brankáře Nechvátala. Litvínovský junior Průša, který se v Bílině rozehrává, ale s odstupem pěti minut vyrovnal.

V 11. minutě se Josef Mazanec vypravil sám proti Nechvátalovi, nenašel však žádnou skulinku v jeho kleci. Potom měli šance domácí hráči Šikl a Palaščák, jenže v závěru třetiny se střelecky prosadil Georg Mavrojanidis, který využil zmatků v bílinské defenzivě. V úvodu druhého dějství se Palaščák ocitl sám před hradeckým gólmanem Ondřejem Bláhou, ale pouze mu vyprášil betony. Severočeši stupňovali své úsilí a krátce po překlenutí poloviny hrací doby se jim podařilo vyrovnat.

Autorem gólu byl znovu litvínovský pendl Jaroslav Průša, jemuž v hledišti zatleskal extraligový spoluhráč a olympijský vítěz Jiří Šlégr. Draci pokračovali v tlaku, jenže příležitosti Davida Palaščáka, Jakuba Procházky a Vladimíra Kýhose mladšího zůstaly nevyužité. Na začátku třetí třetiny, přesně po devadesáti vteřinách, se kotouč posouval z hole Jasečka k Mazancovi a poslední se ho dotkl Mavrojanidis, zatímco Nechvátal si na něj sáhl až za brankovou čarou.

Příležitost k vyrovnání měl následně Palaščák, jenž v dresu Bíliny prožíval premiéru. Na protější straně se ocitl v dobré pozici zkušený Kotrla. Jedinečnou možnost ke zkompletování hattricku v 50. minutě nevyužil dvacetiletý Průša, který při trestném střílení (po předchozím faulu Štěpána) ztroskotal na Ondřeji Bláhovi. V závěru hráli domácí více než minutu power play, ale jihočeský celek dokázal ubránit zasloužené tři body.

2. liga, skupina Západ
dohrávka 8. kola

HC Draci Bílina – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Góly: 6. Průša (Salač), 33. Průša (Kunrt) – 1. Kocar (Jasečko, Voříšek), 17. Mavrojanidis, 42. Mavrojanidis (J. Mazanec, Jasečko).
Rozhodčí: Sýkora – Rubeš, Vavruška.
Vyloučení: 4:5.
Diváci: 123.
KLH Vajgar: Bláha – Tržil, Jasečko, Pekárek, Štěpán, Popelka, Maryška – Kocar, Voříšek, Marek Dvořák, F. Kasalý, Kotrla, Skokan, J. Mazanec, Mavrojanidis, E. Turek. Trenéři Milan Kupka a Luboš Voříšek.
Hráno 20. listopadu.

22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.
21. 04. 2024 Jedenáctý ročník dorosteneckého Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vyhráli potřetí za sebou mladíci z akademie Red Bull Salcburk. Další pořadí: Sparta Praha, Škoda Plzeň, Střelci J. Hradec, Motor Č. Budějovice.
21. 04. 2024 Jihočeška Adéla Pánková (Soběslav / Tábor) dvěma góly zmírnila porážku české dívčí reprezentace U18 od Švédska v poměru 3:6 na Turnaji čtyř ve švédském Ulricehamnu. Celkové vítězství při rovnosti bodů prvních třech týmů přesto braly Češky, v jejichž sestavě nastupovala také obránkyně Klára Šrámková z budějovického Motoru.