Hradecký Vajgar doplatil na výpadek ve druhé třetině a doma odevzdal body

14.11.2013

Druholigový tým Jindřichova Hradce dohrával odložený zápas 7. kola. Na domácím ledě přivítal hokejisty z Moravských Budějovic a v improvizované sestavě prohrál rozdílem jediného gólu. Souhra a zkušenost chyběly zejména v obranném valu, kde nouzově nastoupili dva útočníci a jeden junior. Od konce druhé třetiny, kterou domácí prohráli 0:4 po gólech v oslabení a také hrubých chybách, hrály jen dvě dvojice beků

JINDŘICHůV HRADEC – Sotva se hradecký tým vyhrabal z následků nepříjemné karantény a začal shromažďovat body, objevily se další potíže. Před dohrávkou s Moravskými Budějovicemi nebylo k dispozici pět obránců ze stálého kádru. Robert Procházka s pohmožděným ramenem z duelu proti Vrchlabí už zkoušel trénovat, ale silná bolest mu brání v plném nasazení. Martin Semrád dojíždějící z Budějovic nedohrál minulé utkání s Děčínem kvůli zlomené klíční kosti a poškozeným vazům v rameni. Má za sebou operaci.

Operační zákrok podstoupil rovněž Ondřej Chmel, jemuž lékaři spravovali naštíplou kost od zápěstí směrem k lokti. Přerušení sportovní činnosti oznámil Tomáš Tupý, který se rozhodl řešit osobní problémy a navíc musí vydržet šest až osm týdnů bez zátěže po zánětu příušnic. Po vítězství nad Děčínem dal hokeji vale také třiadvacetiletý Josef Klement, jemuž druholigové angažmá neumožňuje zabezpečit rodinu. K pěti chybějícím zadákům se přidal ještě útočník Daniel Záhora, pro něhož je důležitější studium než hokej.

Neprodloužili bodovou sérii
Do souboje s Moravskými Budějovicemi šli na modrou čáru narychlo přeškolení forvardi Maryška s Pekárkem a také junior Kohút. Od konce druhé třetiny ale zápas dohrávaly jen dvojice Tržil – Jasečko a Pekárek – Popelka. Přes uvedené improvizace Vajgar parádně zvládl úvodní třetinu, v níž si vybudoval dvougólový náskok. Druhé dějství však bylo z pohledu Jihočechů naprosto tragické.

Brzy po zahájení šel za katr Lukáš Maryška (sekání), následoval ho Josef Mazanec (podražení) a hostům se otevřela možnost hrát 106 vteřin v pěti proti třem. Využili ji zásluhou Romana Bartáka. Ve 29. minutě byl přísně vyloučený Adam Popelka a deset vteřin přesilovky stačilo hostujícímu Petrovi Zahradníkovi ke zvýšení skóre. Golfákem od modré zanedlouho brankáře Bláhu prostřelil Lukáš Kovalský a čtvrtý gól přidal bekhendem Filip Matějka. Rozhozená hradecká obrana vyráběla minely.

Ve třetím dějství Jihočeši snížili a nakonce hráli skoro minutu a půl power play, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Po siréně se na ledě strhla bitka. „Myslím, že v sestavě z minulých zápasů, kdy jsme bodovali třikrát za sebou, bychom uspěli i dnes. Soupeř nebyl lepší, možná udělal méně chyb,“ všiml si ředitel hradeckého klubu František Dvořák. „Jsme neskuteční lajdáci, když jsme dobře rozehraný zápas nedotáhli do vítězného konce,“ zlobil se trenér Milan Kupka.

2. liga, skupina Západ
dohrávka 7. kola

KLH Vajgar J. Hradec – HC Moravské Budějovice 3:4 (2:0, 0:4, 1:0)
Góly: 13. Kotrla (F. Kasalý, Jasečko), 18. Bárta (Štěpán, Kocar), 41. Kocar (Bárta) – 25. Barták (Trojan, Zahradník), 29. Zahradník, 32. Kovalský (Sechovec), 37. Matějka (Kesner).
Rozhodčí: J. Pražák – D. Štětina, J. Štětina.
Vyloučení: 8:10, navíc Voříšek (Vajgar) a Matějka (M. Budějovice 5 minut + do konce utkání.
Využití: 2:2.
Diváci: 390.
KLH Vajgar: O. Bláha – O. Bláha – Tržil, Jasečko, Maryška, Štěpán, Popelka, Pekárek, Kohút – Kocar, Voříšek, Marek Dvořák, J. Bárta, A. Přibyl, E. Turek, Tomšík, Kotrla, F. Kasalý, J. Mazanec, Skokan. Trenéři Milan Kupka a Luboš Voříšek.
Hráno 13. listopadu.

20. 04. 2024 Odchovanec milevského hokeje Tomáš Vrzal, aktuálně hráč Energie Karlovy Vary, skóroval v barvách reprezentačního týmu U16 při vítězství nad Slovenskem 5:2 na Turnaji čtyř v Kravařích. Jednu asistenci v tomto utkání si připsal obránce Václav Nedorost ml., budějovický odchovanec ve službách švédského Jönköpingu.
20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.