Motor doma nestačil na Benátky. V tabulce zůstává desátý

12.11.2013

Mužstvo budějovického Motoru utrpělo v souboji 21. kola prvoligové soutěže s hokejisty Benátek nad Jizerou čtvrtou letošní porážku na domácím ledě, z toho třetí v poměru 1:2. Stejným skóre v Budvar aréně uspěly také Litoměřice v 5. kole a Havířov ve 13. kole. Na kluzištích soupeřů ale Jihočeši prohrávají ještě častěji a jejich výsledková bilance zatím stačí pouze na desáté místo v tabulce.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Hráči, trenéři, fanoušci, všichni se ptají: Jak z toho ven? Zápas proti Benátkám, jejichž tým dosud pobýval u prvoligového dna, jasně ukázal, že způsob hry, jakým se aktuálně prezentuje budějovický Motor, nestačí ani na papírově slabšího soupeře. Domácím hokejistům rozhodně nelze vytknout nedostatek bojovnosti. Mohou se opřít o výbornou dvojici brankářů, ale v obranné hře i v útočné fázi včetně zakončení mají příliš mnoho rezerv. Navíc prokazují značnou nedisciplinovanost.

Úvodní třetina duelu s Benátkami byla dost nudná. Oba týmy hrály nepřesně a byť měl každý dvakrát výhodu přesilovky, drželi si brankáři čisté konto. Domácí trefili dvakrát tyčku a v jednom momentu to vypadalo, že dotlačili puk za brankovou čáru, ale hlavní sudí rozpažil. Rovněž hosté měli pár šancí, ty však nepramenily z tlaku, ale spíše ze soupeřových chyb při bránění.

Zásahy v oslabení
Podobný obrázek se naskýtal ve druhém dějství. Spolehliví gólmani zůstávali neprůstřelní, přestože blízko ke gólu byl Kotalík po přihrávce od Roba (od 21. minuty se posunul do středu prvního útoku místo Melky) a sedmnáctiletý Havlín z týmu hostí nastřelil tyčku. Do vedení šli hosté na začátku třetí třetiny, kdy Jonák po náhodné akci vrátil odražený puk za Kůdelova záda. Domácí stihli vyrovnat za necelých pět minut. Petr Šachl zaútočil ve vlastním oslabení a z levého kruhu prostřelil Jana Lukáše.

Tři a půl minuty před koncem základní hrací doby ale hostující Jaroslav Vlach také v oslabení mocně napřáhl na modré čáře a kolem jednoho z obránců poslal kotouč podruhé do budějovické klece. Minutová power play teoreticky mohla přinést Motoru vyrovnání, jenže sedmnáct vteřin před sirénou šli za katr současně Šperger s Třetinou a mužstvo dohrávalo zápas ve třech lidech pouze v blízkosti Kůdelovy branky.

Diváci zasypali ledovou plochu odpadky, čímž vyjádřili nespokojenost s verdikty rozhodčího, ale je třeba objektivně konstatovat, že domácí tým se v podstatě porazil sám. „Vstoupili jsme do hry dvěma rychlými vyloučeními a vůbec jsme se nenastartovali. Nedisciplinovanost nám zabránila dostat se do zápasu. Taková vyloučení jako dnes už se nesmí opakovat,“ řekl nazlobeně kouč Motoru Radek Bělohlav. „Naši hráči bojovali, bruslili, chodili do soubojů. Výborný výkon podal brankář,“ mnul si ruce jeho protějšek Filip Pešán.

1. liga, 21. kolo

HC Motor Č. Budějovice – HC Benátky nad Jizerou 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Góly: 47. Šachl (Chmelíř, Kuchejda) – 43. Jonák (Bittner), 56. J. Vlach (Miko).
Rozhodčí: Zubzanda – Jílek, Vavruška.
Vyloučení: 10:7.
V oslabení: 1:1.
Diváci: 3 551.
HC Motor: Kůdela – Jan Novák, L. Kříž, Chmelíř, Moravec, Posmyk, Prokop – Kotalík, Melka, Skuhravý, Kuchejda, Šachl, Ondřej, Ferebauer, Vaniš, Šperger, Třetina, L. Rob ml., J. Bárta. Trenéři Radek Bělohlav a Jaroslav Jágr.
Hráno 11. listopadu.

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.