Milevsko si proti Klášterci připsalo jedenáctou porážku v řadě. Táborští uspěli v Klatovech

10.11.2013

Aktualizováno. Druhá liga ve skupině Západ dospěla do 14. kola. Milevští si doma neporadili s Kláštercem a šňůra nepovedených zápasů bez jediného bodu se jim protáhla na jedenáct. V tabulce zůstávají poslední s pětibodovou ztrátou za týmem Klatov, na jehož ledě se nyní představil HC Tábor a prodloužil svoje vítězné tažení. Hokejistům od Jordánu aktuálně náleží třetí místo v celkovém pořadí. Hradecký Vajgar si tentokrát užíval volno.

MILEVSKO / KLATOVY – V Milevsku se uvedli domácí náporem, ale postupně začali doplácet na vyloučené. Na konci první třetiny inkasovali v oslabení. Hosté si dokázali ve druhém dějství pojistit náskok, nedlouho před druhou sirénou však Jihočeši snížili při hře pět na tři. Vyrovnání se nedočkali, naopak mužstvo Klášterce ve 47. minutě přidalo třetí gól, kterým stanovilo výsledek. „Tento moment nás poslal do kolen. Potřebovali jsme jít do tlaku, místo toho jsme propadli,“ postěžoval si trenér Michal Štych.

Sedmnáct vteřin před vypršením šedesáté minuty se strhla bitka, do níž se zapojily tři dvojice hráčů. Milevští sice vyhráli své minisouboje, ale takto získané body jim nejsou nic platné. Osobní konto rváčů se rozrostlo o tresty na pět minut a do konce utkání. „Do zápasu většinou vstoupíme dobře, ale hrozně nás sráží vyloučení. Tím víc, že často inkasujeme v oslabení. Mužstvo je psychicky na dně a každá chyba ho posílá ještě níž. Zlepšili jsme obranu, změnili styl napadání, děláme změny v kádru. Pracujeme a bojujeme dál. Výsledky musí příjít. Nic nevzdáváme,“ doplnil Štych s odhodláním.

Komplimenty hostitelům
Táborští odcestovali do Klatov bez zraněného Tomáše Hájka, zato s uzdravenými Janem Sladkým a Tomášem Pechánkem a také juniorem Jakubem Šimákem. Proti předposlednímu celku západní skupiny dali vedoucí gól ve vlastním oslabení a to samé se jim povedlo při zásahu na 3:0, když podruhé seděl za katrem mladý Šimák. Kritické chvíle z pohledu Jihočechů nadešly v polovině utkání, kdy klatovský tým snížil v rozpětí dvaceti vteřin na 2:3.

Ve 47. minutě dal domácí Vondryska svůj druhý gól a bylo vyrovnáno. Hosté však byli šťastnějším týmem. Po pěti minutách jim vrátil vedení Martin Mařík a v závěru pečetil vítězství golfovým úderem Martin Havran. „Byl to vyrovnaný hokej. Musím říct, že Klatovští mě hodně překvapili. Hráli velmi dobře. Nejde mi do hlavy, proč jsou tak dole v tabulce,“ složil komplimenty hostitelům táborský kouč Tomáš Matušík.

2. liga, skupina Západ
14. kolo

HC Milevsko – HC Klášterec nad Ohří 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 39. Urbanec (Hamerle, P. Procházka) – 18. Štrach (Toman), 33. Peštuka (Štrach), 47. Freiberg (Vrána).
Rozhodčí: Sýkora – Černý, Vavruška.
Vyloučení: 6:7, navíc Štěrba, Fišera, P. Procházka (Milevsko), Loučka, Kuncl, Diviš (Klášterec) všichni 5 minut + do konce.
Diváci:
HC Milevsko:
Pipek – Srdínko, P. Procházka, Janásek, Štěrba, Hlinka, Fišera – Homolka, Sýbek, J. Fořt, Urbanec, Decsy, Hamerle, Król, Horváth, T. Novotný, Reiniš, Sumerauer, M. Záhora, od 10. min. navíc Drda. Trenéři Michal Štych a Jindřich Zeman.
Hráno 9. listopadu.

SHC Klatovy – HC Tábor 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Góly: 31. Zeman, 32. Vondryska, 47. Vondryska (Hucl) – 14. Klíma (J. Matušík), 18. Kanov (Klíma), 23. Kolomý (Seidl), 52. M. Mařík (Kanov), 58. Havran.
Hlavní rozhodčí: Pražák.
Vyloučení: 3:4.
V oslabení: 0:2.
Diváci: 245.
HC Tábor: Klestil – Havran, T. Černý, Kanov, Heršálek, Klíma, Liška, Hlaveš – T. Pechánek, Krätzer, Kellner, Sladký, Kratochvíl, J. Matušík, Drda, Kolomý, M. Mařík, Seidl, Šimák. Trenéři Tomáš Matušík a Radek Jindra.

25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.