Berounští Medvědi v Budvar aréně padli po třech zásazích během necelých dvou minut

06.11.2013

Hokejisté Motoru v 19. kole prvoligové soutěže zdolali na domácím ledě Berounské Medvědy rozdílem čtyř golů. Definitivní rozhodnutí o výsledku přinesl až závěr utkání, kdy domácí v rozmezí 111 vteřin zasadili soupeři tři smrtící údery. Zdařilý návrat v domácím dresu prožil veterán Zdeněk Šperger, který navlékl budějovický dres po sedmnácti létech a přispěl k vítězství jednou asistencí. Mužstvo poskočilo z deváté příčky na osmou.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Velmi dobrým tahem trenérů Bělohlava a Jágra se ukázalo povolání dvaačtyřicetiletého útočníka Špergra z druholigového Jindřichova Hradce. Zkušený hráč prokázal chytrost, přehled, šikovné ruce a vnesl potřebný klid do týmu srdnatých, ale často zbrklých bojovníků. Přihrál na vedoucí trefu Markovi Vanišovi, několikrát pořádně zamotal hlavu berounským obráncům a v závěru utkání byl sám velmi blízko k dosažení gólového zápisu.

Z Plzně přijeli na výpomoc obránce Dominik Boháč a útočník Tomáš Pitule, naopak stále chyběl zraněný bek Roman Vráblík. V barvách hostujícího týmu se představili Jihočeši Jakub Marek, jenž v létě putoval s Mountfieldem do Hradce Králové a nevešel se do extraligového kádru, dále Zbyněk Hrdel pocházející z Vimperka, a také pětatřicetiletý Vladislav Kubeš, jenž před začátkem mistrovských bojů zkoušel štěstí v nově se rodícím Motoru a předtím řadu sezon prožil v píseckém a milevském dresu, hrál i za Strakonice.

Budějovičtí získali v úvodní desetiminutovce čtyřikrát početní výhodu, z toho dvakrát pět na tři (třicet osm a dvaapadesát vteřin), ale úspěšnou střelbu zahájili až při plném počtu hráčů na ledě. Krátce po návratu vyloučeného Jakuba Marka zužitkoval Špergrovu nahrávku zásahem zblízka mladý Vaniš. Druhý gól přidal ve hře čtyři na čtyři obránce Lukáš Chmelíř, jenž si nabruslil pro puk, který mu bekhendem nádherně poslal Aleš Kotalík, a z voleje prostřelil brankáře Juraje Šimbocha.

Nebývalá kanonáda
Skoro šest minut na začátku prostředního dějství se hosté nemohli dostat ze svého obranného pásma, ale potom šel za katr Antonín Melka a hráčům Berouna stačilo šestnáct vteřin přesilovky ke zkorigování stavu. Naději na slušný výsledek jim za dvě minuty vzal Petr Šachl, který vrátil Motoru dvougólový náskok po přesné střele, k níž ho vybídl Tomáš Pitule. Další šance ještě před druhou sirénou měli Melka, Skuhravý, Posmyk a Kuchejda.

Medvědi zdramatizovali zápas v 54. minutě, kdy Jakub Stromko znovu snížil při signalizovaném trestu pro jednoho z domácích hráčů. Málokdo si v tu chvíli troufl tipovat, jak dopadne dělba bodů. O dvě minuty pozděli ale budějovický tým spustil nebývalou kanonádu. Během 111 vteřin se změnil stav ze 3:2 na 6:2. Václav Skuhravý a po něm Zdeněk Ondřej se prosadili bekhendovými střelami, obránce Chmelíř přidal gól od modré čáry. Navíc Skuhravý neuspěl v sólu a také Šperger dvakrát neúspěšně tlačil puk do branky.

Pro mužstvo Berouna to byla nepříjemná sprcha. „Celý zápas jsme odmakali, klukům nemůžu nic vytknout. Za stavu 2:3 ale náš nejmladší hráč David Sklenička udělal hrubku, za kterou jsme platili,“ pravil sklesle kouč Středočechů Petr Novák. „Úvodní třetina se nám povedla, přesto po dvou našich individuálních chybách ve druhé třetině mohlo utkání skončit špatně. Naštěstí jsme zvládli konec zápasu,“ ohlédl se za večerem Radek Bělohlav.

1. liga, 19. kolo

HC Motor Č. Budějovice – HC Berounští Medvědi 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
Góly: 10. Vaniš (Šperger), 19. Chmelíř (Kotalík, Moravec), 30. Šachl (Pitule), 57. Skuhravý, 57. Ondřej (Kuchejda, Šachl), 58. Chmelíř (Melka) – 28. Hrdel (Jakub Marek), 54. Stromko (Kubica).
Rozhodčí: Blecha – Kreuzer, Polonyi.
Vyloučení: 4:5.
Diváci: 3 577.
HC Motor: Halmoši – Jan Novák, L. Kříž, Posmyk, Moravec, Prokop, od 16. min. navíc Chmelíř – Kotalík, Melka, Skuhravý, Kuchejda, Šachl, Pitule, Ferebauer, Vaniš, Šperger, od 16. min. navíc Ondřej, Třetina. Trenéři Radek Bělohlav a Jaroslav Jágr.
Hráno 6. listopadu.

23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.
21. 04. 2024 Jedenáctý ročník dorosteneckého Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vyhráli potřetí za sebou mladíci z akademie Red Bull Salcburk. Další pořadí: Sparta Praha, Škoda Plzeň, Střelci J. Hradec, Motor Č. Budějovice.