Do Litoměřic si Motor dojel pro porážku. Inkasoval v power play

02.11.2013

V osmnáctém kole prvoligové soutěže prohráli Budějovičtí na litoměřickém ledě 2:4, čímž klesli na devátou příčku v tabulce. Za osmým týmem Ústí nad Labem, který by aktuálně jako poslední postupoval do play off, zaostávají o jeden bod. Šanci zlepšit své postavení budou mít Jihočeši v příštím, devatenáctém kole, kdy pod střechou Budvar arény přívítají Berounské Medvědy.

LITOMĚŘICE – S uzdraveným obráncem Jiřím Moravcem, naopak bez Marka Posmyka a také mladého útočníka Adama Přibyla, jenž pomáhal Jindřichovu Hradci v druholigovém duelu ve Vrchlabí, vyrukovali Jihočeši proti soupeři, jemuž v úvodní čtvrtině podlehli doma 1:2. Během prvních dvaceti minut nepadl gól, přestože k jeho dosažení byl hodně blízko domácí veterán Martin Chabada a krátce před přestávkou také budějovický Zdeněk Ondřej, jenž pohotově vypálil z přihrávky Petra Šachla.

Skóre se dalo do pohybu až ve druhé polovině hrací doby. Ve 34. minutě nejprve Václav Skuhravý z ostrého úhlu trefil tyčku a brzy nato šli za katr po vzájemném kočkování domácí Jaroslav Hašek a hostující Lukáš Kříž. Druhý jmenovaný vyfasoval dva menší tresty najednou, což znamenalo přesilovku pro tým Litoměřic. O využití se postaral z dorážky Miloslav Čermák. Sotva uplynulo dalších jednatřicet vteřin, umístil puk pod horní tyčku za Halmošiho zády lotyšský krajánek Lauris Bajaruns.

O minutu později překonal Dominika Halmošiho bekhendovou kličkou Jakub Matai, ale Jiří Bárta stihl odpálit kotouč z otevřeného brankoviště. Po třinácti vteřinách ukrojených ze třetího dějství dostal dvojnásobný trest za hrubost Miloslav Čermák a Jihočeši dokonale využili početní převahu nejprve ke zkorigování, poté ke srovnání stavu, byť se Čermák již chystal naskočit na led. Současně s druhým zásahem hostí si litoměřický Chabada vysloužil desetiminutové vyloučení.

Ve 48. minutě ale domácí Martin Novák přehodil Halmošiho beton a vrátil vedení svým barvám. Hosté se potom bránili při trestu Skuhravého a následně nevyužili přesilovku, když znovu pykal Čermák. Minutu a tři čtvrtě před třetí sirénou se mužstvo Motoru odhodlalo k power play. Čermák od červené netrefil prázdnou branku, poté Skuhravý střelou z kruhu nepřekonal generálního manažera Litoměřic a brankáře v jedné osobě Petra Přikryla. Na 4:2 nakonec pečetil David Švagrovský, jenž na rozdíl od Čermáka mířil přesně.

1. liga, 18. kolo

HC Stadion Litoměřice – HC Motor 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Góly: 36. Čermák (Chabada, Matai), 36. Bajaruns (Forman), 48. M. Novák (Jar. Hašek, Budínský), 60. Švagrovský – 42. Třetina (Skuhravý, Jan Novák), 43. Melka.
Rozhodčí: Würtherle – Hrubec, Štětina.
Vyloučení: 9:9, navíc Chabada (Litoměřice) 10 minut.
Využití: 1:2.
Diváci: 1 290.
HC Motor: Halmoši – Jan Novák, L. Kříž, Chmelíř, Pavlíček, Semrád, Prokop, Moravec – Kotalík, L. Rob ml., Kuchejda, Ondřej, Šachl, Skuhravý, Ferebauer, Prokeš, Vaniš, Bárta, Švec. Trenéři Radek Bělohlav a Jaroslav Jágr.
Hráno 2. listopadu.

25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.
24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.