Člověka úplně spolkne ta atmosféra, svěřuje se Jan Kovář, autor dvou gólů proti Finům

15.05.2015

Čtvrtfinálový duel s Finskem byl pro Jana Kováře velmi emotivním zážitkem nejen díky dramatickému průběhu a vítězství našich barev 5:3, ale také pro jeho osobní podíl. Dal vedoucí gól na 1:0, asistoval hvězdě večera Jaromíru Jágrovi u trefy na 2:2, zařídil vedení 3:2 a také si připsal zápornou účast při zásahu Finů na 3:3. Všechno v závěru umocnila radost z postupu do semifinále proti Kanadě. „Byl to skvělý zápas. Takových člověk moc nezažije,“ zračí se úsměv ve tváři zkrápěné potem.

PRAHA (Od našeho zpravodaje) – Vyprodaná O2 Aréna poprvé vybuchla nadšením v závěru 9. minuty, kdy si Jan Kovář z druhé vlny najel na přihrávku od Martina Erata a prostřelil brankáře Pekku Rinneho mezi betony. „Z ostravské skupiny jsme pořád slyšeli o výkonech finského gólmana a věděli jsme, že Seveřané mají celkově výborný tým. Zatím jsme ale byli docela úspěšní v útoku a věřili jsme, že dáme nějaký gól. Docela dobře jsme vletěli do zápasu. Chtěli jsme hrát aktivně a dařilo se nám to,“ rekapituluje Kovář počáteční fázi velké hokejové noci.

Finové však dokázali z minima vytěžit maximum a na přelomu první a druhé třetiny otočili skóre na 2:1 ve svůj prospěch. Trvalo deset minut, než v přesilovce vyrovnal fenomenální Jaromír Jágr po přihrávkách Jakuba Voráčka a Jana Kováře. Poslední jmenovaný v následné výhodě čtyři na tři podruhé překonal Rinneho a vrátil vedení na českou stranu. Na začátku třetího dějství ale dolehly na domácí reprezentaci těžké chvíle a byl u toho znovu písecký odchovanec, jehož starší bratr Jakub seděl v hledišti coby třetí brankář

22. 09. 2017 Pokutu ve výši šest tisíc korun, kterou svazová disciplinárka vyměřila prvoligovému ČEZ Motor Č. Budějovice za užití pyrotechniky jihočeskými fanoušky po utkání v Litoměřicích, se rozhodli uhradit v plné výši sami fanoušci. Vydali k tomu písemné prohlášení, ve kterém ujišťují, že smyslem jejich povzbuzování není poškodit klub.
21. 09. 2017 Slovenský extraligový klub MHK Žilina podle svého chvályhodného zvyku na startu nové sezony zveřejnil platy jednotlivých hráčů. V kádru figuruje i trojlístek borců, kteří prošli ligovou šatnou v Českých Budějovicích. Jejich měsíční gáže aktuálně dosahuje následující výše: Tomáš Harant 2 644 eur, Michal Švihálek 2 500 eur a Emil Švec 1 000 eur.
21. 09. 2017 Českobudějovický gólman Jiří Patera se neprosadil do A-týmu Vegas Golden Knigts, který je nováčkem zámořské NHL. Odchovanec pražské Slavie, jenž loni chytal za juniorku Motoru, absolvoval se Zlatými Rytíři pouze jedno přípravné utkání jako náhradník na střídačce a klub ho odeslal do juniorské USHL, kde Patera oblékne dres týmu Cedar Rapids.