Člověka úplně spolkne ta atmosféra, svěřuje se Jan Kovář, autor dvou gólů proti Finům

15.05.2015

Čtvrtfinálový duel s Finskem byl pro Jana Kováře velmi emotivním zážitkem nejen díky dramatickému průběhu a vítězství našich barev 5:3, ale také pro jeho osobní podíl. Dal vedoucí gól na 1:0, asistoval hvězdě večera Jaromíru Jágrovi u trefy na 2:2, zařídil vedení 3:2 a také si připsal zápornou účast při zásahu Finů na 3:3. Všechno v závěru umocnila radost z postupu do semifinále proti Kanadě. „Byl to skvělý zápas. Takových člověk moc nezažije,“ zračí se úsměv ve tváři zkrápěné potem.

PRAHA (Od našeho zpravodaje) – Vyprodaná O2 Aréna poprvé vybuchla nadšením v závěru 9. minuty, kdy si Jan Kovář z druhé vlny najel na přihrávku od Martina Erata a prostřelil brankáře Pekku Rinneho mezi betony. „Z ostravské skupiny jsme pořád slyšeli o výkonech finského gólmana a věděli jsme, že Seveřané mají celkově výborný tým. Zatím jsme ale byli docela úspěšní v útoku a věřili jsme, že dáme nějaký gól. Docela dobře jsme vletěli do zápasu. Chtěli jsme hrát aktivně a dařilo se nám to,“ rekapituluje Kovář počáteční fázi velké hokejové noci.

Finové však dokázali z minima vytěžit maximum a na přelomu první a druhé třetiny otočili skóre na 2:1 ve svůj prospěch. Trvalo deset minut, než v přesilovce vyrovnal fenomenální Jaromír Jágr po přihrávkách Jakuba Voráčka a Jana Kováře. Poslední jmenovaný v následné výhodě čtyři na tři podruhé překonal Rinneho a vrátil vedení na českou stranu. Na začátku třetího dějství ale dolehly na domácí reprezentaci těžké chvíle a byl u toho znovu písecký odchovanec, jehož starší bratr Jakub seděl v hledišti coby třetí brankář

23. 11. 2017 Útočník Tim Crowder, jenž se v úvodu sezony neprosadil v prvoligovém Motoru Č. Budějovice, bude pokračovat v kariéře na francouzském ledě, kde odehrál celkem již pět sezon. Jednatřicetiletý Kanaďan oblékne dres týmu Chamonix v tamní nejvyšší soutěži.
23. 11. 2017 Budějovický Motor nadále posiluje extraligovou Duklu Jihlava. Na střídavý start odchází na Vysočinu útočník Vlastimil Dostálek, který zde odehraje nejbližší duely tento pátek a neděli. Po dvou odehraných zápasech, v nichž Dukla vůbec neskórovaůa, se naopak vrací pod Černou věž Miloslav Čermák, jenž má v Jihlavě vyřízené hostování do konce ledna.
22. 11. 2017 ČEZ Motor Č. Budějovice se aktivně zapojí do II. charitativního týdne WSM Ligy. Před utkáním s Kladnem ve středu 22. listopadu se uskuteční sbírka školních pomůcek, které díky iniciativě Motorfans dostanou děti v MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené v Riegrově ulici. Vybírat se bude u všech vchodů do Budvar arény. V rámci Charitativního týdne dojde rovněž na internetovou dražbu hokejových propriet, mezi nimiž nebude chybět podepsaný dres Václava Nedorosta. Výtěžek poputuije na konto Klokánka, který je projektem Fondu ohrožených děti.