Člověka úplně spolkne ta atmosféra, svěřuje se Jan Kovář, autor dvou gólů proti Finům

15.05.2015

Čtvrtfinálový duel s Finskem byl pro Jana Kováře velmi emotivním zážitkem nejen díky dramatickému průběhu a vítězství našich barev 5:3, ale také pro jeho osobní podíl. Dal vedoucí gól na 1:0, asistoval hvězdě večera Jaromíru Jágrovi u trefy na 2:2, zařídil vedení 3:2 a také si připsal zápornou účast při zásahu Finů na 3:3. Všechno v závěru umocnila radost z postupu do semifinále proti Kanadě. „Byl to skvělý zápas. Takových člověk moc nezažije,“ zračí se úsměv ve tváři zkrápěné potem.

PRAHA (Od našeho zpravodaje) – Vyprodaná O2 Aréna poprvé vybuchla nadšením v závěru 9. minuty, kdy si Jan Kovář z druhé vlny najel na přihrávku od Martina Erata a prostřelil brankáře Pekku Rinneho mezi betony. „Z ostravské skupiny jsme pořád slyšeli o výkonech finského gólmana a věděli jsme, že Seveřané mají celkově výborný tým. Zatím jsme ale byli docela úspěšní v útoku a věřili jsme, že dáme nějaký gól. Docela dobře jsme vletěli do zápasu. Chtěli jsme hrát aktivně a dařilo se nám to,“ rekapituluje Kovář počáteční fázi velké hokejové noci.

Finové však dokázali z minima vytěžit maximum a na přelomu první a druhé třetiny otočili skóre na 2:1 ve svůj prospěch. Trvalo deset minut, než v přesilovce vyrovnal fenomenální Jaromír Jágr po přihrávkách Jakuba Voráčka a Jana Kováře. Poslední jmenovaný v následné výhodě čtyři na tři podruhé překonal Rinneho a vrátil vedení na českou stranu. Na začátku třetího dějství ale dolehly na domácí reprezentaci těžké chvíle a byl u toho znovu písecký odchovanec, jehož starší bratr Jakub seděl v hledišti coby třetí brankář

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.